Toshkent viloyatida tadbirkorlar bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
Toshkent viloyatida O’zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisining Birinchi o’rinbosari Islom Jasimov hamda ekspertlar ishtirokida ”Tadbirkorlik rivoji uchun yangi taklif va tashabbuslar” shiori ostida biznes vakillari bilan ochiq muloqot formatida uchrashuv boʼlib oʼtdi.
Ushbu tadbirni o‘tkazishdan ko‘zlangan asosiy maqsad, tadbirkorlik sohasida kuzatilayotgan tizimli muammolarni o‘rganishdan iborat.
Ushbu uchrashuvda Toshkent viloyatining 22 ta shahar tumanidan tashrif buyurgan 100 dan ortiq tadbirkorlar qatnashdi va o’z yo’nalishlari bo’yicha muammolarini bildirib va ular bo'yicha taklif va tashabbuslarini berdi.
Tadbirda ishtirokchilarning barcha savollariga javoblar berildi va tadbirkorlar faoliyatida ro‘y berayotgan tizimli muammolarni bartaraf etish maqsadida tegishli vazirlik va idoralarga takliflar kiritilishi belgilab olindi.

В Ташкентской области прошла встреча с предпринимателями
В Ташкентской области прошёл открытый диалог с участием Первого заместителя председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Ислама Жасимова, экспертов и представителей бизнеса под лозунгом «Новые предложения и инициативы для развития предпринимательства».
Основной целью данного мероприятия является изучение системных проблем, наблюдаемых в сфере предпринимательства.
На данной встрече приняли участие более 100 предпринимателей из 22 городских районов Ташкентской области, которые рассказали о своих проблемах в своей сфере и высказали свои предложения и инициативы.
На мероприятии участники получили ответы на свои вопросы, а также в целях устранения системных проблем было определено внести предложения в соответствующие министерства и ведомства.