Gamburg shahrida “Germaniya-Yevroosiyo o‘rta biznesi” ikkinchi forumi bo‘lib o‘tdi
Joriy yilning 26 sentyabr kuni Gamburg shahrida O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov ishtirokida “Germaniya-Yevroоsiyo o‘rta biznesi” ikkinchi forumi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur forum Germaniya-Yevroosiyo ishbilarmonlar uyushmasi tomonidan tashkil etilgan bo‘lib, Germaniya va MDH davlatlari o‘rtasida savdo-iqtisodiy sohada ikki tomonlama hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga qaratilgan.
Germaniya-Yevroosiyo biznes assotsiatsiyasi Germaniyaning MDH mamlakatlarida faoliyat yuritayotgan 200 dan ortiq o'rta va kichik kompaniyalarini birlashtiradi.
Germaniyaning 150 dan ortiq kompaniyasi rahbariyati ishtirok etgan tadbirda O‘zbekistonning savdo-iqtisodiy sohadagi salohiyati namoyish etildi. Germaniya tadbirkorlik subyektlarining ishlab chiqarish quvvatlarini mamlakatimizga ko‘chirish borasida mamlakatimizning imkoniyatlariga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir yakunlari bo‘yicha tomonlar joriy yilning 7-11 noyabr kunlari Germaniya-Yevroosiyo o‘rta biznes uyushmasi rahbariyati boshchiligidagi 100 ga yaqin nemis biznes vakillarining  O'zbekistonga tashrifini amalga oshirishga kelishib oldilar.
Ushbu tashrif doirasida Toshkent shahridagi sanoat zonalari, shuningdek, Toshkent va Samarqand viloyatlariga tashrif uyushtirish belgilandi.

Гамбурге состоялся Второй форум «Германского-Евразийского среднего бизнеса»
26 сентября т.г. в Гамбурге состоялся Второй форум «Германского-Евразийского среднего бизнеса» с участием Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврона Вахабова.
Данный форум организован Германо-Евразийской бизнес-ассоциацией и направлен на налаживание двустороннего сотрудничества в торгово-экономической сфере между Германией и странами СНГ.
Германо-Евразийская бизнес-ассоциация объединяет более 200 средних и малых компаний Германии, ведущих свою деятельность со странами СНГ.
В ходе мероприятия, где участвовало руководство более 150 немецких компаний, был презентован потенциал Узбекистана в торгово-экономической сфере. Особое внимание было уделено возможностям нашей страны для релокации производственной мощностей германского бизнеса в нашу страну.
По итогам мероприятия стороны договорились осуществить визит более 50 представителей немецкого бизнеса во главе с руководством Ассоциации «Германского-Евразийского среднего бизнеса» 7-11 ноября т.г. в Узбекистан.
В ходе данного визита планируется организовать посещение индустриально-промышленных зон г.Ташкента, а также Ташкентской и Самаркандской областей.