Trutzschler kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida rais Davron Vaхаbov Trutzschler kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Trutzschler  —  to'qimachilik mashinalari ishlab chiqaruvchi dunyodagi yetakchi kompaniyalardan biridir. Trutzschler mashinalar, ularni o'rnatish va yigiruv tayyorlash uchun qo'shimcha uskunalarga ixtisoslashgan.
2016-yildan beri “Truezschler Group SE” to‘qimachilik loyihalari tashabbuskori bo‘lgan tijorat banklari bilan birgalikda umumiy qiymati 800 million yevrodan ortiq bo‘lgan 70 dan ortiq to‘qimachilik sohasi bo‘yicha loyihalarni amalga oshirdi.
Uchrashuvda mahalliy korxonalarning eksport salohiyatini oshirish maqsadida “Truetzschler” korxonasida ishlab chiqarilayotgan turli quvvatdagi zamonaviy uskunalar asosida tayyor mahsulot ishlab chiqarish masalalari muhokama qilindi.
Shuningdek, poliester, viskoza, akril va boshqalar kabi sintetik tolalardan aralash kalava ishlab chiqarishni tashkil etish bo‘yicha hamkorlikni kengaytirish yuzasidan muzokaralar olib borildi.
Chuqur qayta ishlashni ko‘paytirish va qayta tiklangan tolalardan mahsulotlar yaratish maqsadida to‘qilmagan materiallar (Nonwovens) ishlab chiqarish hamda yigiruv va tikuvchilik chiqindilarini regeneratsiya qilish loyihalarini tashkil etish masalasi ham ko‘tarildi.
Tomonlar Truetzschler kompaniyasida talabalarning amaliyot o‘tashlarini tashkil etish orqali o‘zaro tajriba almashish imkoniyatlarini ham ko'rib chiqishdi.

Состоялась встреча с представителями компании Trutzschler
В Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча Председателя Даврона Вахабова с представителями компании Trutzschler.
Компания Trutzschler — один из мировых лидирующих производителей текстильного оборудования. Trutzschler специализируется на машинах, их установке и на дополнительном оборудовании для прядильной подготовки.
С 2016 года Truezschler Group SE реализовала более 70 текстильных проектов на сумму более 800 млн евро в сотрудничестве с коммерческими банками, являющимися инициаторами текстильных проектов.
В ходе встречи были обсуждены вопросы производства готовой продукции на базе современного оборудования различной мощности производства Truezschler, с целью повышения экспортного потенциала местных предприятий.
Кроме этого, были подняты вопросы по наращиванию сотрудничества в организации производства смесовой пряжи из синтетических волокон таких как полиэстер, вискоза, акрил и т.д.
Также был затронут вопрос организации проектов по производству нетканных материалов (Nonwovens) и регенерации прядильных и швейных отходов производства с целью увеличения глубокой переработки и создании изделий из регенерированных воколон.
Стороны также обсудили возможность обмена опытом, путем организации стажировок для студентов в компании Truetzschler.