O'mon Sultonligining Muvaqqat ishlar vakili Nosir Al-Mavaliy bilan uchrashuv
Joriy yil 17-oktyabr kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov va O'mon Sultonligining Muvaqqat ishlar vakili Nosir Al-Mavaliy o‘rtasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda mamlakatlarimiz o‘rtasidagi savdo-iqtisodiy va sarmoyaviy hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi.
Shu jumladan, O'monning Salala Porti orqali Afrika qit'asiga chiqish, reeksportni yo'lga qo'yish, shuningdek baliqchilik va asalchilik tarmogʻida hamkorlikni yanada rivojlantirish va tajriba almashish bo'yicha ishlarni boshlashga kelishib olindi.
Uchrashuv yakunida ikki mamlakat ishbilarmon doiralarini yaqinroq aloqalar o‘rnatish va qo‘shma loyihalarni amalga oshirishga jalb etish bo‘yicha hamkorlikda ishlashga o‘zaro tayyorlik bildirildi.

Встреча с Временным поверенным в делах Султаната Оман Насиром Аль-Мавали
17 октября т.г. состоялась встреча председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврона Вахабова с Временным поверенным в делах Султаната Оман Насиром Аль-Мавали.
В ходе встречи стороны обсудили вопросы расширения торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества между нашими странами.
Также были обсуждены вопросы по выходу на африканский континент через крупнейший в Омане порт Салала, реэкспорту, а также дальнейшему развитию сотрудничества и обмену опытом в рыбной и пчеловодческой отрасли.
По итогам встречи выражена взаимная готовность к совместной работе по привлечению деловых кругов двух стран к налаживанию более тесных связей и реализации совместных проектов.