Davron Vaxabov Muratec kompaniyasi mutaxassislari bilan uchrashdi
Joriy yilning 19 oktyabr kuni O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov Muratec kompaniyasi mutaxassislari bilan uchrashdi.
Muratec – Yaponiya xalqaro kompaniyasi bo'lib, uning asosiy mahsulotlaridan biri to'qimachilik mashinalaridir. Korporatsiya aylanmasi 2 milliard yevrodan oshadi, ishchilar soni 3000 dan ortiq kishini tashkil etadi.
Uchrashuvda Yaponiya kompaniyalari bilan hamkorlikning yangi yo‘nalishlarini rivojlantirish va ikki tomonlama o‘zaro manfaatli hamkorlikni chuqurlashtirish maqsadida Yaponiya kompaniyasidan to‘qimachilik uskunalarini O‘zbekistonga yetkazib berish va ishlab chiqarish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo‘yicha tomonlar to‘qimachilik sanoati va qo‘shma ishlab chiqarish sohasidagi hamkorlikni kengaytirishdan manfaatdorligini bildirdi.

Даврон Вахабов встретился со специалистами компании Muratec
19 октября т.г. Председатель Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврон Вахабов встретился со специалистами компании Muratec.
Muratec – японская международная компания, одним из основных продуктов которой является текстильное оборудование. Товарооборот корпорации превышает 2 млрд. Евро, количество сотрудников – более 3000 человек.
В целях проработки новых направлений сотрудничества с японскими компаниями, углубления двустороннего взаимовыгодного сотрудничества в ходе встречи обсуждены вопросы поставки и производства текстильного оборудования японской компании в Узбекистане.
По итогам встречи стороны выразили заинтересованность в расширении сотрудничества в текстильной промышленности и в совместном производстве.