Sivas Savdo-sanoat palatasi bilan Memorandumlar imzolandi
O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasida Turkiyaning Sivas shahri Savdo-sanoat palatasi va tadbirkorlari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Sivas Savdo-sanoat palatasi 1901-yilda Turkiyada tashkil etilgan bo‘lib, o‘z a’zolarinig boshqa mamlakatlarga ham savdolarini kengaytirishga yordam beradi. Sivas shahrida 5 ta sanoat zonasi mavjud. Jumladan, qurilish materiallari ishlab chiqarish, oziq-ovqat, toʻqimachilik, mebel, avtomobilsozlik, metallurgiya sanoati rivojlangan.
Uchrashuv davomida Savdo-sanoat palatasi raisining birinchi o‘rinbosari Islom Jasimov ishbilarmon doira vakillari takliflarini tinglab, o‘z mulohazalari bilan bo‘lishdi.
Tomonlar o‘zaro savdoni rivojlantirish uchun qo‘shimcha imkoniyatlar va O‘zbekiston bilan qo‘shma loyihalarni amalga oshirish istiqbollarini muhokama qildilar.
Muloqot yakunida Sivas Savdo-sanoat palatasi bilan O'zbekiston Savdo-sanoat palatasining Toshkent shahar, Qashqadaryo hamda Navoiy viloyati boshqarmalari o‘rtasida Memorandumlar imzolandi.

Подписаны меморандумы с Торгово-промышленной палатой Сиваса
В Торгово-промышленной палате Узбекистана состоялась встреча с Торгово-промышленной палатой Сиваса и турецкими предпринимателями.
Торгово-промышленная палата Сивас была основана в Турции в 1901 году, которая помогает своим членам развивать торговые связи с другими странами. В регионе действует 5 промышленных зон. Хорошо развито производство стройматериалов, пищевая, текстильная, мебельная, автомобильная, металлургическая промышленности.
В ходе встречи Первый заместитель председателя Торгово-промышленной палаты Ислам Жасимов выслушал поступившие предложения представителей бизнес-сообщества и поделился своим мнением.
Стороны обсудили дополнительные возможности для развития взаимной торговли и перспективы совместных проектов с Узбекистаном.
По итогам диалога были подписаны Меморандумы между Торгово-промышленной палатой Сиваса и Ташкентским городским, Кашкадарьинским и Навоийским областными управлениями Торгово-промышленной палаты Узбекистана.