O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi delegatsiyasi Tataristonda
Shu kunlarda O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o‘rinbosari Jamshed Urakov boshchiligidagi delegatsiya Tatariston Respublikasida bo‘lib turibdi.
Ushbu tashrif O‘zbekiston Prezidentining joriy yil oktyabr oyida Qozonga tashrifi chog‘ida erishilgan kelishuvlar ijrosini ta’minlash maqsadida tashkil etildi. Ta'kidlash joizki, tadbirkorlikni rivojlantirish va uni har tomonlama qo'llab-quvvatlash bugungi izchil islohotlarning ustuvor yoʻnalishiga aylandi.
Delegatsiya tarkibiga O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasi hududiy boshqarmalari rahbarlari kirib, tashrif doirasida Tatariston Savdo-sanoat palatasi faoliyati bilan tanishish, mamlakatning o‘z sohasi bo‘yicha yetakchi korxonalariga tashrif buyurish, shuningdek, “Tatariston biznes hamkorlari” forumida ishtirok etish rejalashtirilgan.
Tashrifdan asosiy maqsad Tatariston va O‘zbekiston ishbilarmon doiralari o‘rtasida ishbilarmonlik aloqalarini o‘rnatish, shuningdek, ikki davlat Savdo-sanoat palatalari o‘rtasida tajriba almashishdan iborat.

Делегация ТПП Узбекистана в Татаристане
В эти дни проходит визит делегации Торгово-промышленной палаты Узбекистана во главе с заместителем председателя Жамшедом Ураковым в Республику Татаристан.
Данная поездка организована в целях обеспечения реализации договоренностей, достигнутых в ходе визита Президента Узбекистана в Казань в октябре т.г. Следует отметить, что одним из приоритетов наших реформ является  развитие предпринимательства и его всесторонняя поддержка.
В состав делегации вошли руководители территориальных управлений ТПП Узбекистана для ознакомления с деятельностью ТПП Татаристана, посещения ведущих в своей области предприятий страны, а также участия в форуме «Деловые партнеры Татаристана».
Основная цель поездки — налаживание деловых отношений между российским и узбекским бизнес-сообществами, а также обмен опытом между Торгово-промышленными палатами двух государств.