Hindiston vakillari bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi
Joriy yilning 28-noyabr kuni O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi Davron Vaxabov Hindistonning O'zbekistondagi elchixonasining elchi maslahatchisi Arif Said va Hindistonning Telangana shahri hokimiyati bo'limi boshlig'i Alagu Varshini bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston va Hindiston o'rtasidagi to'qimachilik va farmasevtika sohasidagi iqtisodiy hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan bir qator masalalar muhokama qilindi va kelgusida ikki davlat o'rtasida ushbu ikki sohani rivojlantirish bo'yicha takliflar berildi.
Shuningdek, uchrashuv doirasida Hindiston vakillari tomonidan hunarmandchilik sohasi bo'yicha Farg'ona viloyati bilan hamkorlik rejalashtiriliyotgani qayd etildi va bu borada Palataning hududiy boshqarmasi ularga ko'mak berishiga kelishib olindi.

28 ноября т.г. состоялась встреча Председателя Торгово-промышленной палаты Узбекистана Даврона Вахабова с советником посла Посольства Индии в Узбекистане Арифом Саидом и главой правительственного департамента города Телангана Алагу Варшини.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, направленных на развитие экономического сотрудничества между Узбекистаном и Индией в сфере текстиля и фармацевтики, а также высказаны предложения по развитию этих двух направлений между двумя странами в будущем.
Также в рамках встречи было отмечено, что представители Индии планируют сотрудничать с Ферганской областью в сфере ремесел, и достигнута договоренность, что территориальное управление Палаты окажет им в этом содействие.