Boshqirdiston Respublikasi delegatsiya vakillari bilan uchrashuv
O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi o'rinbosari v.b Umidbek Safarov hamda Boshqirdiston Respublikasi tashqi iqtisodiy aloqalar va kongress faoliyati vazirining birinchi o'rinbosari Lena Izotova boshchiligidagi delegatsiya vakillari o'rtasida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvdan maqsad Boshqirdiston va O'zbekiston savdo-iqtisodiy aloqalarini yanada mustahkamlash va hamkorlikni tizimli ravishda kuchaytirish.
Uchrashuv davomida ikki davlat vakillari tashkilot faoliyatini tanishtirish bilan birga, qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash, suyultirilgan gazni saqlash uchun konteynerlarni yetkazib berish va ikki davlat o‘rtasidagi eksport-import hajmini oshirish kabi masalalar muhokama qilindi.
Muloqot yakuniga ko‘ra, kelgusida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan biznes-missiya tadbirlarida ikki tomon tadbirkorlarning ishtirok etishiga ko'maklashishga kelishib olindi.

Заместитель председателя ТПП Узбекистана врио Умидбек Сафаров встретился с представителями делегации во главе с Первым заместителем министра внешнеэкономических связей и конгрессной деятельности Республики Башкортостан Леной Изотовой.
Цель встречи – дальнейшее укрепление торгово-экономических отношений и системное укрепление сотрудничества между Башкортостаном и Узбекистаном.
В ходе встречи представители двух государств ознакомились с деятельностью организаций, а также обсудили такие вопросы, как переработка сельскохозяйственной продукции, поставка контейнеров для хранения сжиженного газа и увеличение объемов экспорта-импорта между двумя странами.
По итогам встречи, стороны договорились содействовать участию предпринимателей в предстоящих мероприятиях бизнес-миссии.