2020 yil 25-26 fevral kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston-Belarusiya agrar forumi bo‘lib o‘tadi
Ushbu tadbirdan ko‘zlangan asosiy maqsad, joylarda qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini ishlab chiqaruvchi va qayta ishlovchi korxonalar, loyixa va tadqiqot institutlari, chakana savdo, asbob-uskunalar va texnologiyalarni yetkazib beruvchi tashkilot va investorlar o‘rtasida fikr va tajriba almashishni yo‘lga qo‘yish.
Forumda 700 dan ortiq ishtirokchilar, shu jumladan Belarussiya delegasiyasining 100 dan ortiq vakillari ishtirok etadi. Ishtirokchilar ro‘yxati bilan quyidagi ilova orqali tanishishingiz mumkin.
Forumning asosiy mavzusi sifatida turli o‘simliklar yetishtirish, chorvachilik, qishloq xo‘jaligi mahsulotlarini qayta ishlash va ularni eksport qilish, Belorusiya va O‘zbekiston korxonalari faoliyati seksialar o‘tkaziladi.
Shuningdek, tadbir davomida mutasaddi doira vakillarining ma'ruzalari asosida O‘zbekiston va Belorusiya biznesi vakillari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri muzokaralar o‘tkazish va ishtirokchi kompaniyalarning mahsulotlarinining degustasiyalari ham rejalashtirilgan. Forum dasturini yuklab olish.
Qiziquvchilarni Belorusiya kompaniyalari bilan o‘tkaziladigan muzokaralarda qatnashishga taklif qilamiz. Telefon yoki elektron pochta orqali ro‘yxatdan o‘tish: +998 97 757-35-75, bekmax@inbox.ru, mas'ul shaxs Oybek Mahmudov.

25-26 февраля 2020 года в Ташкенте пройдет «Белорусско-узбекский аграрный форум»
Целью данного мероприятия является объединение на одной площадке заинтересованных производителей и переработчиков сельхозпродукции, а также представителей отраслевых вузов, проектных и научных институтов, ритейла, поставщиков техники и технологий, инвесторов.
На форуме примут участие более 700 человек, в том числе более 100 — с белорусской стороны. Со списком участников можно ознакомиться здесь.
Основной тематикой форума является проведение тематических секций по растениеводству, животноводству, переработке сельхозпродукции, продаже готовой продукции, экспозиции белорусских и узбекских предприятий.
Также в ходе мероприятия ожидается проведение пленарного заседания с выступлениями официальных лиц, прямых переговоров представителей узбекского и белорусского бизнеса и дегустации продукции компаний-участниц. Скачать программу форума
Приглашаем заинтересованных лиц принять участие на переговорах с белорусскими компаниями. Регистрация по телефону или эл.почте: +998 97 757-35-75, bekmax@inbox.ru, контактное лицо Ойбек Махмудов.